بازگشت به صفحه قبل

نخ پلی استر HR


نخ پلی استر HR یکی از محصولات جدید شرکت نفیس نخ می باشد که برای نخستین بار در ایران تولید شده است.برخی از ویژگی های این نخ عبارتند از:

  • الاستیسیته بسیار بالا مابین نخ نایلون و نخ پلی اورتان
  • ثبات سایشی بالا مشابه نخ نایلون
  • رنگ پذیری آسان در دمای 100درجه بدون استفاده از کریر
  • ثبات ابعادی بسیار بالا
  • مقاومت بسیار بالا در مقابل کلر
  • دافع آب و خشک شدن سریع
  • زیردست نرم تر از پلی استر معمولی ( در تعداد فیلامنت یکسان)

خواص ذکر شده به مشتری این امکان را می دهد تا با جایگزین کردن نخ پلی استر HR با بعضی نخ های خاص موجود در بازار، مزیت های قابل توجه دیگری را نیز کسب نماید.

         

بجای نخ پلی استر لایکرادار، خصوصیت الاستیسیته بسیار مطلوب و پایداری در آن محصول ایجاد می کند، بطوریکه در مقایسه با نخ پلی استر لایکرادارکه پس از مدتی لایکرای موجود در آن تخریب و پاره می شود، نخ پلی استر HR خاصیت کشسانی خود را تا آخرین روزاستفاده از آن لباس، حفظ می کند و در عین حال زیردست  بسیار نرم تری نیز به لباس می دهد.

امروزه پارچه های مصرفی در لباس های شنا صرفا از نخی بافته می شود که بدون نیاز به نخ لایکرا، خاصیت کشسانی داشته باشد، در اثر تماس با آب استخر تغییر رنگ ندهد و مثل نخ لایکرادار به مرور تخریب نشود.نخ پلی استر HR با دارا بودن همه ی این ویژگی ها و علاوه بر آن ثبات ابعادی بسیار بالا و زیردست نرم، مناسب ترین نخ برای مصرف در پارچه مایو می باشد.

در محصولاتی مثل کوله پشتی و منسوجات صنعتی و نظامی که برای رسیدن به ثبات سایشی  بالا از نخ نایلون استفاده می شود، می توان با جایگزینی نخ پلی استر HR که قیمت مناسبتری نسبت به نخ نایلون دارد به همان ویژگی دست یافت.

میزان بالای الاستیسیته نخ پلی استر HR همچنین این نخ را گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی با نخ نایلون در باندهای طبی قرار می دهد.مصرف کننده با قیمت مناسبتری به نتیجه مشابه نخ نایلون در محصول خود خواهد رسید.

نخ پلی استرHR در حال حاضر به جای نخ پلی استر لایکرادار برای انواع لباس های تریکوئی و ورزشی مختلف باندهای طبی و چسب های زخم به جای نخ نایلون یا پلی استر لایکرادار در بسیاری از کشورهای اروپایی، امریکایی و آسیایی استفاده می شود.

با توجه به دوام پلی استر HR بسیاری از کشورها این نخ را جایگزین نخ پلی استر لایکرادار در پارچه جین کرده اند.