بازگشت به صفحه قبل

پوشاک


امروزه نخ پلی استر فیلامنتی در تولید انواع پارچه های مصرفی در پوشاک با خواصی مشابه نخ های طبیعی مثل پنبه، پشم و ابریشم، امکان رقابت و جایگزینی با این  نخها و حتی نخ های مصنوعی مثل اکریلیک،  نایلون و ویسکوز را پیدا کرده  و روز بروز تمایل به مصرف این نخ ها افزایش می یابد. 


       

در انواع پارچه های مصرفی برای پوشاک تریکویی، انواع پوشاک ورزشی، لباسهای زنانه مجلسی و خانگی، پارچه های فاستونی و حتی لباس زیر، نخ های پلی استر توانسته اند با نخ های طبیعی و مصنوعی جایگزین شوند و بازار خود را توسعه دهند در هر یک از این پارچه ها با توجه به نیاز، نخ فیلامنتی پلی استر در نمرات و تعداد فیلامنت های مختلف و در انواع نخ های , …   DTY,ATY , FDY به صورت استرچ یا ست می توانند خاصیت و زیر دست نخ های طبیعی را ایجاد کنند.

با توجه به تنوعی که امروزه در منسوجات مصرفی در پوشاک به وجود آمده، مصرف نخهای فیلامنت پلی استر با عملکرد های خاص که با پشتوانه دانش های جدید نساجی تولید می شوند گسترش پیدا کرده است.  

شرکت نفیس نخ نیز با توجه به پرسنل متخصص خود توانسته است علاوه بر مشابه سازی این منسوجات جدید و بومی سازی آن برای شرکت های بافندگی داخل، خود نیز راسا نخهای جدیدی را با کاربردها و خصوصیات جدید برای اولین بار تولید و به بازار عرضه نماید.